Wybierz kolor tkaniny

Klasyczne Paski


Jednobarwne


Szare paski


Żółte paski


Niebieskie paski


Czerwone paski


Brązowe paski


Zielone paski


Product
CENA: 0 PLN
 

Wybierz typ markizy

Wpisz rozmiar

cm
cm

Wybierz KOLOR KONSTRUKCJI

Wybierz kolor tkaniny

RODZAJ STEROWANIA

Nasz konsultant zweryfikuie zamowienie i skontaktuie sie z panstwem w celu omowienia szczegolow

Dla wszystkich, którzy cenią wygodę i niezależność w trakcie zakupów i urządzania domu, konfigurator markiz tarasowych okaże się bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem. To nowoczesne narzędzie pozwala zaprojektować roletę tarasową według własnego pomysłu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości!

Przygoda zaczyna się od wyboru typu markizy spośród pięciu dostępnych wariantów: Malta, Australia, Palladio, Dakar i Corsica. Następnie należy wybrać odpowiedni kolor konstrukcji oraz tkaniny - to zadanie może zająć dłuższą chwilę, gdyż oferujemy bogaty wachlarz tkanin jednobarwnych oraz w paski; istnieje także możliwość wyboru materiału wodoodpornego. To bardzo ważny wybór, ponieważ markizy mają służyć przez lata. Muszą więc pasować do otoczenia, komponować się w designem tarasu i zaspokajać nasze potrzeby estetyczne.

Drugi krok w trakcie konfiguracji markiz tarasowych ma już charakter bardziej techniczny. Należy tutaj uwzględnić wszystkie niezbędne dla projektu parametry. Zadanie jest jednak bardzo proste, ponieważ wystarczy wpisać szerokość, wybrać długość wysięgu oraz zdecydować, czy interesuje nas sterowanie ręczne czy elektroniczne. Te dane pozwolą stworzyć projekt według osobistych potrzeb klienta i skonfigurować indywidualny cennik markiz tarasowych.

Możliwość samodzielnego aranżowania markiz tarasowych ma wiele zalet. Przede wszystkim można to zrobić, nie wychodząc z domu! To doskonałe alternatywa dla tych, którzy nie są miłośnikami ulicznych korków i tłumu, ale także dla wszystkich, którzy oprócz kupna markiz mają na głowie dziesiątki innych spraw. Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest całkowita niezależność oraz komfort - nie musimy obawiać się, że pod wpływem sugestii, rad sprzedawcy i emocji, zdecydujemy się na projekt, który nie do końca będzie spełniał nasze oczekiwania. To ważne, bo przecież zależy nam na stworzeniu markizy, która zapewni wytchnienie od palącego słońca, markizy, która zagwarantuje nam idealne warunki do odpoczynku w zaciszu naszego tarasu.Blog

Markiza tarasowa - jaką wybrać?

Markiza to funkcjonalny i elegancki element wyposażeniowy dla tarasu lub ogrodu. W lecie daje przyjemny cień i schronienie przed słońcem, ale również służy jako ochrona przed deszczem, które zdarzają się często i niespodziewanie w sezonie letnim. Wyróżniamy kilka typów markiz tarasowych, jednak każdy z nich powinien spełniać takie warunki jak solidny i skrupulatny montaż, walory estetyczne według naszych upodobań i odpowiednią technologię. 

Wybór idealnej markizy tarasowej

Markiza tarasowa to najczęściej wybierany model, który służy do ochrony tarasów i ich wyposażenia przed deszczem czy nadmiernym nasłonecznieniem. Wybór, jakiego dokonamy powinien być zależny od jej wyglądu, odpowiadających nam materiałów, z jakich została wykonana oraz dodatkowych elementów w jakie została wyposażona. Markiza wygląda niepozornie, a tak naprawdę może łączyć w sobie multum możliwości, które są bardzo wygodne i nowoczesne. Wyróżnić możemy opcje:

  • sterowanie pilotem lub przy pomocy łącznika ściennego
  • czujnik pogodowy - w przypadku zmiany pogody markiza zwija się lub rozsuwa 
  • zastosowanie oświetlenia
  • automatyczna regulacja kąta nachylenia markizy
  • i wiele więcej opcji, zależnych od danego producenta

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru musimy zwrócić uwagę na wielkość markizy tarasowej, która będzie uzależniona od tego, ile tarasu i przestrzeni chcemy zacienić. Jest wiele modeli, które dają możliwość zasłonienia nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych przestrzeni. Takie markizy z uwagi na swoją dużą wagę powinny być profesjonalnie zamontowane, dzięki czemu unikniemy awarii. Rekomendujemy wybór markizy, która pozostawi jednak pewną część tarasu niezasłoniętą. Da to możliwość wyboru opcji wypoczynku na tarasie - w cieniu lub na słońcu. Będziemy mogli również ustawić rośliny doniczkowe w nasłonecznionym fragmencie. 

Materiał markizy

Producenci oferują markizy tarasowe wykonane z technologicznych tkanin lub innych wodoodpornych tworzyw. Przy wyborze markizy do swojego tarasu powinniśmy zaznajomić się z danym modelem - czy wymaga konserwacji, jakie opcje oferuje i czy jest narażony na dane czynniki.

Czytaj więcej

Markiza ręczna czy elektryczna

Współczesne markizy stały się częściej wybieraną alternatywą dla stałego zadaszenia tarasu i balkonu. Ich zaletą jest duża elastyczność i możliwość dostosowania ich do panujących warunków atmosferycznych i dostępnej przestrzeni w miejscu wypoczynku. Markizy łączą w sobie wysoką estetykę wykonania i elegancje, a także są niezwykle funkcjonalne. Ochraniają przed intensywnym słońcem i wysoką temperaturą, a także deszczem. Decydując się na ich zakup, ma się do wyboru te wyposażone w sterowanie elektryczne oraz ręczne. Jaki napęd wybrać, decydując się na zakup markizy na taras czy balkon? Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Sterowanie ręczne i elektryczne

Możliwości sterowania markizami jest parę, a wybór danego rozwiązania zależny jest od różnych czynników. Tanim i prostym rozwiązaniem jest zakup wersji ze sterowaniem ręcznym. Markizę można zwinąć i rozwinąć, korzystając z korby. Taki napęd nie jest jednak wygodny w użytkowaniu, jeśli zadaszenie ma dosyć duże wymiary. Sterowanie elektryczne wiąże się z o wiele większym wydatkiem, jednak niesie ze sobą wiele zalet. W prostej wersji napęd zasilany jest napięciem 230 V i sterowany przy pomocy przycisku, który montuje się przy wejściu na balkon czy taras. W zaawansowanych systemach, centrala sterująca analizuje wszelkie dane pochodzące z czujników wiatru oraz nasłonecznienia, po czym w odpowiedni sposób steruje pracą markizy. Ustawienia można dowolnie zmieniać na ekranie tejże centrali albo przy użyciu pilota. Jeśli w budynku nie zaplanowano wcześniej montażu takiego rodzaju zadaszenia i nie przeprowadzono kabli, dzięki którym możliwe jest sterowanie elektryczne, można w tym wypadku zastosować system sterowania drogą radiową.

Co wybrać- markizę sterowaną elektrycznie czy ręcznie?

Elektryczne sterowanie zadaszeniem jest przede wszystkim dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o użytkowanie. Trzeba pamiętać o tym, że można z niego korzystać wyłącznie wtedy, kiedy jest prąd. Jeśli wybór padnie na taki rodzaj sterowania, dodatkowo można zamontować czujniki nasłonecznienia i czujniki przeciwdeszczowe, które automatycznie będą rozwijać markizę przy odpowiedniej ilości światła, pozwalając na szybkie zaciemnienie i schłodzenie tarasu. Czujnik wiatru jest dużym udogodnieniem, markiza przy silnym wietrze automatycznie się zwinie, co nie narazi jej na zniszczenia. System napędowy pozwala na bardzo szczelne zwinięcie markizy wewnątrz kasety, przez co unika się przenikania do jej wnętrza wody. Układ, którego zadaniem jest naprężenie płótna, dba o perfekcyjny wygląd markizy, po jej rozwinięciu. Ręczny układ zmniejszy komfort użytkowania z zadaszenia, gdyż rozwinięcie czy zwinięcie markizy wymaga niewielkiego wysiłku fizycznego, ponadto zajmuje trochę czasu. Nie jest to jednak złe rozwiązanie, jeśli komuś zależy na tanim i skutecznym, sposobie na zadaszenie sfery do wypoczynku.

Markiza sterowana ręcznie polecana jest zwłaszcza w przypadku niewielkich balkonów w blokach, jej wymiary nie są zbyt duże, przez co jest ona komfortowa w obsłudze. Model w wersji ze starowaniem elektrycznym jest dużym uproszczeniem między innymi dla restauratorów, którzy przed otwarciem muszą w krótkim czasie rozłożyć wszystkie zadaszenia. W ten sposób są w stanie zaoszczędzić wiele swojego cennego czasu i szybko stworzyć potrzebne dla gości warunki. Nie można jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest lepsze. Przed wyborem sterowania markizy należy zastanowić się nad swoimi indywidualnymi oczekiwaniami, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar zadaszenia i to czy jest możliwe wygodne korzystanie z niego ręczne. Wybierając napęd, dużo zależy także od dysponowanych funduszy.

Czytaj więcej