CENA: 0 PLN
CENA: 0 PLN

Wpisz rozmiar

cm
cm

Wybierz typ rolety

Wybierz kolor

Kolory standardowe

Drewnopodobne grupa 1

Drewnopodobne grupa 2

RODZAJ STEROWANIA

Nasz konsultant zweryfikuie zamowienie i skontaktuie sie z panstwem w celu omowienia szczegolow

Przed złożeniem zamówienia na rolety zewnętrzne z pewnością chciałbyś wiedzieć, ile wyniesie całkowity koszt modelu, który idealnie spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Cennik rolet zewnętrznych oparty jest na kilku modyfikowalnych czynnikach, takich jak:


- rozmiar rolety zależny od wielkości okna,

- typ rolety, czyli model natynkowy SK, natynkowy SKO, podtynkowy SP-E, podtynkowy SKP lub nadstawny.

- rodzaj sterowania, czyli sterowanie ręczne, silnikiem kablowym lub radiowym,

- kolor w zależności od grupy - standardowy, drewnopodobny z grupy 1 lub 2.

Konfigurator rolet zewnętrznych, pozwoli Ci dowiedzieć się ile dokładnie zapłacisz za konkretny model rolety, na czym możesz oszczędzić oraz jaki koszt poniesiesz wybierając daną roletę do każdego okna w swoim domu.

Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Jeżeli budynek Twojego domu jest na etapie budowy możesz wybrać dowolny typ rolet zewnętrznych. Z kolei w przypadku mieszkań już wykończonych, zaleca się wybór rolet natynkowych lub nadstawnych, jednak tylko podczas wymiany stolarki okiennej na nową. W kwestii efektu wizualnego, możesz wybierać pomiędzy trzema systemami skrzynek:

- SK - skrzynka ścięta pod kątem 45 stopni,

- SKP - skrzynka półokrągła,

- SKO - skrzynka okrągła,

- SP-E - skrzynka kwadratowa.

Co musisz wiedzieć o typach rolet zewnętrznych przed wyborem?


Rolety podtynkowe wykonuje się najczęściej w nowobudowanych obiektach, jednak po zmianie istniejącego nadproża można wstawić je również w wykończonych budynkach. Dzięki zabudowie dowolnym materiałem wykończeniowym jest praktycznie niewidoczna. Ponadto, charakteryzuje ją doskonały poziom izolacji termicznej i akustycznej.

Rolety nadstawne również wykonywane są zazwyczaj podczas budowy domu, jednak istnieje możliwość ich instalacji podczas wymiany stolarki okiennej. Skrzynka takiego modelu może być obudowana z zewnątrz i wewnątrz lub pozostawiona bez zabudowy.

Rolety natynkowe wyróżnia możliwość łatwej instalacji zarówno w trakcie budowy domu, jak i po jego wykończeniu. Skrzynki tego modelu można umieszczać bezpośrednio na elewacji lub we wnęce okna.

Na cenę wybranej rolety ma wpływ także metoda sterowania. Najtańszym wariantem jest system ręczny, najdroższym system radiowy. Kolory wybierane spośród danej grupy nie zmieniają kosztu zakupu danego modelu. Cena zwiększa się jedynie, kiedy wybierasz barwy z grupy drewnopodobnej 1 lub 2.Blog