Markizy tarasowe z kasetą czy bez? Wybierz rodzaj odpowiedni dla Ciebie!


Markizy tarasowe to znakomite rozwiązanie, szczególnie w momencie, kiedy chcemy połączyć kwestie praktyczne z niezwykle estetycznym efektem. Warto jednak zawczasu zastanowić się jaka będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Podpowiadamy, czy warto wybrać markizę w kasecie czy raczej zdecydować się na model bez niej. 
Markizy tarasowe - dlaczego warto się na nie zdecydować? 
Markizy tarasowe to termin, którym określa się zewnętrzne osłony okienne montowane nad oknami balkonowymi lub tarasami. Mają one za zadanie przyciemniać pomieszczenia i przestrzenie balkonu lub tarasu i w ten sposób chronić je przed nadmiernym ogrzewaniem. 

Nowoczesne rozwiązania techniczne oraz materiały odporne na działanie promieni słonecznych sprawiają, że są to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie. Klienci mają do wyboru różne opcje i różne modele. Najczęściej dokonuje się wyboru pomiędzy markizą tarasową w kasecie lub taką bez niej. Czym różnią się te rozwiązania i na które lepiej się zdecydować? 

Markizy tarasowe w kasecie - zalety rozwiązania
Markizy tarasowe w kasecie to rozwiązanie praktyczne i bardzo wygodne w zastosowaniu. To bardzo zaawansowana technologia, która z pewnością jest bardziej kosztowna niż inne rodzaje markiz, jednak jej rozliczne zalety wciąż przyciągają wielu zadowolonych klientów. Czym charakteryzuje się ten rodzaj markizy? Cały sekret tkwi w mechanizmie kasety. Sprawia ona, że markiza po zwinięciu jest całkowicie schowana a przez to chroniona przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego wybierając takie rozwiązanie możemy mieć pewność, że nasza markiza będzie służyła nam przez długie lata. Dodatkowo markizy z kasetą zostają wyposażone w wygodne ścienne uchwyty. 

Markizy tarasowe bez kasety - dla kogo? 
Inną, zdecydowanie tańszą, alternatywą dla markizy tarasowej w kasecie jest jej prostsza wersja, która jest tej kasety pozbawiona. Tego typu model bardzo dobrze sprawuje swoje funkcje, warto jednak wiedzieć, że jest on bezustannie narażony na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, dlatego zaleca się zapewnienie jej odpowiedniego daszku. Konstrukcję taką zaleca się wykonać przed sezonem zimowym. Jej demontaż jest bardzo łatwy, więc nie musimy się obawiać permanentnych zmian w krajobrazie tarasu lub balkonu. Oczywiście, tak jak inne wersje, markiza bez kasety także została stworzona z materiału o podwyższonej jakości, który jest odporny na działanie promieni słonecznych oraz trudnych warunków atmosferycznych, w miesiącach zimowych mogą jednak potrzebować dodatkowego wzmocnienia. 

Markizy tarasowe z kasetą czy bez - jakie wybrać?
Przed zakupem markizy tarasowej stajemy przed wyborem: zdecydować się na taką umieszczoną w kasecie czy bez niej? Obydwa te rozwiązania mają swoje zalety. Markiza bez kasety jest tańsza, a przez to szerzej dostępna. Bardzo dobrze spełnia swoją funkcję, jednak dla całkowitego bezpieczeństwa może wymagać zamontowania nad nią prostego daszku. Markiza w kasecie jest bardziej kosztownym rozwiązaniem, jednak daje ona pełną gwarancję ochrony materiału w momencie jego zwinięcia. Niezależnie od tego, jaką mamy porę roku czy pogodę, markiza jest całkowicie bezpieczna. Właśnie z tego powodu jest to propozycja dla klientów, którzy cenią sobie praktyczność, wygodę i funkcjonalne rozwiązania. 

Markizy tarasowe wykonane są z materiału o podwyższonej odporności na promienie słoneczne i trudne warunki atmosferyczne. Wybierając wersję w kasecie, zyskujemy gwarancję ich największej ochrony, a przez do przedłużonego życia.