WYCENA ONLINE


OKNA ZWYKŁE

Okno stałe - FIX w ramie (F)

Okno stałe - FIX w ramie (F+F)

Okno uchylne (U)

Okno rozwierno - uchylne (RU)

Okno rozwierno - uchylne + FIX w ramie (F+RU)

Okno rozwierno - uchylne + rozwierne (RU+R)

Okno rozwierno - uchylne + uchylne (U /RU Pion)

Okno rozwierno - uchylne + Fix (F RU Pionowe)

FIX w ramie + okno rozwierno - uchylne + FIX w ramie (F+F+RU)

Okno rozwierne + FIX w ramie + okno rozwierno - uchylne (Rs+RU+F)

Okno rozwierne + rozwierne + rozwierno - uchylne (R+R+RU)

Okno czteroskrzydłowe (R+R /R+RU Pion)

OKNA BALKONOWE (KLAMKA OD ŚRODKA)

Okno balkonowe rozwierne bez poprzeczki (R)

Okno balkonowe rozwierne + rozwierno - uchylne

Okno przesuwne + FIX w ramie

DRZWI WEJŚCIOWE (KLAMKA Z OBU STRON, ZAMEK W DRZWIACH)

Drzwi wejściowe jednoskrzydłowe z poprzeczką

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe z poprzeczką

Blog

Okna pcv na co zwrócić uwagę?

Zakupienie stolarki okiennej to poważna inwestycja. Z uwagi na wieloletni okres eksploatacji i na koszt jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Niemniej jednak przy tak sporej różnorodności ofert może to być niełatwe. Aby ułatwić sprawę w poniższym artykule omówimy najważniejsze aspekty, które są warte uwzględnienia podczas wyboru okien PCV. 

Oszczędzanie energii
O tym, ile ciepła będzie uciekało z domu na zewnątrz, zdecyduje współczynnik przenikania ciepła, który oznaczony jest symbolem Uw. Niska wartość tegoż wskaźnika świadczyć będzie o dużej termoizolacyjności okna (izolacja termiczna jest wypadkową między innymi zastosowanych profili, ramek dystansowych, jak i pakietów szybowych). Okna energooszczędne ograniczą straty ciepła i przyczynią się do obniżenia kosztów ogrzewania. 

Obecnie obowiązujące przepisy stanowią, iż w nowych budynkach trzeba montować okna mające współczynnik Uw na najwyższym poziomie 1,1 W/m²K, niemniej jednak dużo korzystniejszym rozwiązaniem będą okna PCV, gdzie parametr ten będzie jeszcze dużo niższy. 

Upragniony spokój i cisza
W domu chcemy znaleźć spokój i ciszę, pragniemy się zrelaksować po dniu ciężkiej pracy, pełnym napięć i stresów. Odgłosy, które docierają z zewnątrz mogłyby to skutecznie uniemożliwić, dlatego tak istotny będzie dobór stolarki o właściwie wysokim poziomie dźwiękoszczelności. Wskaźnik izolacji akustycznej określony symbolem Rw wyrażony w decybelach określa zakres hałasu, jaki będzie w stanie wytłumić okno. Im będzie wyższy, tym lepiej stolarka sobie z nim poradzi. Do budynków, które zlokalizowane są ww spokojnych okolicach zaleca się zakładać okna plastikowe o Rw, który wynosi 30-32 decybeli. Natomiast do mieszkań i domów, które usytuowane są przy ruchliwej ulicy, albo w centrum miasta bardziej właściwy będą okna o wartości tegoż parametru powyżej 40 decybeli. 

Poziom szczelności
O stopniu szczelności okien decydować będą uszczelnienia i okucia. W stolarce, która spełniać będzie najwyższe wymogi, zwykle stosowane są okucia obwiedniowe, które dociskają równomiernie ramę do ościeżnicy, jak i trzy albo cztery uszczelki, wykonane z kauczuku syntetycznego. Klasa szczelności określana jest w czterostopniowej skali. Czwarta klasa oznaczać będzie najwyższą ochronę przed przewiewami. Stolarka mająca niską klasę przepuszczalności powietrza minimalizuje odczuwalnie straty ciepła, ale również w znacznym stopniu ogranicza wentylację naturalną. Dlatego dopływ świeżego powietrza trzeba będzie zapewnić przez intensywne, ale krótkie wietrzenie, lub zainstalowanie nawiewników. 

Czytaj więcej

Ile kosztują okna

Właściciele domów czy mieszkań często stają przed wyborem, w co zainwestować wykonując remont. Często podejmują decyzję o wymianie okien, gdyż w przypadku starych nieszczelnych przeszkleń, może mieć to największe uzasadnienie finansowe. Również w nowo budowanych domach czasami inwestycja chwilowo się zatrzymuje, bo inwestor musi podjąć decyzje, na co w pierwszej kolejności przeznaczy wolne środki. Pada wtedy pytanie: ile kosztują okna do domu? Odpowiedź na nie nigdy nie będzie jednoznaczna, gdyż cena nowych okien może zależeć od wielu czynników.

Po pierwsze rodzaj, powierzchnia i ilość okien
Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę nowych okien w domu jest z pewnością ich rodzaj oraz ilość, a co za tym idzie — łączna powierzchnia przeszkleń i długość wykorzystanych profili. W ten sam otwór okienny w tym samym systemie można wstawić zarówno okno na przykład jednoskrzydłowe jedynie otwierane, czy nawet stałe, jak i dwuskrzydłowe, z dodatkowym mechanizmem uchylnym. Koszt każdego z tych rozwiązań będzie inny nawet mimo zastosowania takiego samego typu szyb, uszczelek i profili. Dlatego też okna w domu z niewielką ilością okien to z pewnością koszt znacznie mniejszy niż okna do nowoczesnego domu z licznymi otworami okiennymi.

Profil, szyby i przenikalność cieplna
Na system okien PCV danego producenta składa się wiele czynników. Tymi głównymi mającymi zwykle spory wpływ na cenę są rodzaj profilu i ilość komór w nim zastosowana, a także ilość oraz jakość użytych w oknie szyb. To wraz z typem i ilością uszczelek ma duży wpływ na przenikalność cieplną okien. Ten parametr decyduje w dużej mierze, ile będą kosztować okna do domu. Podobnie konstrukcja okien drewnianych wpływa na ich właściwości cieplne. Zasadniczo, im przenikalność cieplna podawana przez producenta będzie niższa, tym cena okien wyższa.

Estetyka i wykończenie
Nie bez znaczenia dla kosztów w przypadku zakupu okien jest także ich wygląd. Standardowe okna PCV są białe i jeżeli nie mają mieć określonych kolorów, to będą tańsze od takich wykończonych okleiną czy malowanych. Również forma profili może podnosić estetykę okien, jednocześnie zwiększając ich cenę. Elementy wykończeniowe takie jak uchwyty, klamki, okucia czy nawet kolor uszczelek mogą również podnieść ceny w przypadku niestandardowych wyborów.

Jak sprawdzić cenę okien?
Kiedy zatem chcesz się dowiedzieć, ile kosztują okna do domu, najlepiej zleć wycenę sprzedawcy. Zwykle dokonuje jej bezpłatnie na podstawie podanych wymiarów, czasem również zlecone pomiary są bezkosztowe. Wygodne rozwiązanie to również samodzielne sprawdzenie kosztów okien na konfiguratorze online, dostępnym także na naszej stronie roletyalu.pl Dzięki natychmiastowej dostępności nie wymaga on czekania na odpowiedź, a przy okazji można od razu sprawdzić wiele różnych opcji.

Czytaj więcej