WYCENA ONLINE


OKNA ZWYKŁE

Okno stałe - FIX w ramie (F)

Okno stałe - FIX w ramie (F+F)

Okno uchylne (U)

Okno rozwierno - uchylne (RU)

Okno rozwierno - uchylne + FIX w ramie (F+RU)

Okno rozwierno - uchylne + rozwierne (RU+R)

Okno rozwierne (R)

Okno stałe w skrzydle - FIX w skrzydle (FF)

FIX w ramie + okno rozwierno - uchylne + FIX w ramie (F+F+RU)

Okno rozwierne + FIX w ramie + okno rozwierno - uchylne (Rs+RU+F)

Okno rozwierne + rozwierne + rozwierno - uchylne (R+R+RU)

Okno czteroskrzydłowe (R+R /R+RU Pion)

OKNA BALKONOWE (KLAMKA OD ŚRODKA)

Okno balkonowe rozwierne bez poprzeczki (R)

Okno balkonowe rozwierne + rozwierno - uchylne

Okno przesuwne + FIX w ramie

DRZWI WEJŚCIOWE (KLAMKA Z OBU STRON, ZAMEK W DRZWIACH)

Drzwi wejściowe jednoskrzydłowe z poprzeczką

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe z poprzeczką

Blog

Okna pcv na co zwrócić uwagę?

Zakupienie stolarki okiennej to poważna inwestycja. Z uwagi na wieloletni okres eksploatacji i na koszt jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Niemniej jednak przy tak sporej różnorodności ofert może to być niełatwe. Aby ułatwić sprawę w poniższym artykule omówimy najważniejsze aspekty, które są warte uwzględnienia podczas wyboru okien PCV. 

Oszczędzanie energii
O tym, ile ciepła będzie uciekało z domu na zewnątrz, zdecyduje współczynnik przenikania ciepła, który oznaczony jest symbolem Uw. Niska wartość tegoż wskaźnika świadczyć będzie o dużej termoizolacyjności okna (izolacja termiczna jest wypadkową między innymi zastosowanych profili, ramek dystansowych, jak i pakietów szybowych). Okna energooszczędne ograniczą straty ciepła i przyczynią się do obniżenia kosztów ogrzewania. 

Obecnie obowiązujące przepisy stanowią, iż w nowych budynkach trzeba montować okna mające współczynnik Uw na najwyższym poziomie 1,1 W/m²K, niemniej jednak dużo korzystniejszym rozwiązaniem będą okna PCV, gdzie parametr ten będzie jeszcze dużo niższy. 

Upragniony spokój i cisza
W domu chcemy znaleźć spokój i ciszę, pragniemy się zrelaksować po dniu ciężkiej pracy, pełnym napięć i stresów. Odgłosy, które docierają z zewnątrz mogłyby to skutecznie uniemożliwić, dlatego tak istotny będzie dobór stolarki o właściwie wysokim poziomie dźwiękoszczelności. Wskaźnik izolacji akustycznej określony symbolem Rw wyrażony w decybelach określa zakres hałasu, jaki będzie w stanie wytłumić okno. Im będzie wyższy, tym lepiej stolarka sobie z nim poradzi. Do budynków, które zlokalizowane są ww spokojnych okolicach zaleca się zakładać okna plastikowe o Rw, który wynosi 30-32 decybeli. Natomiast do mieszkań i domów, które usytuowane są przy ruchliwej ulicy, albo w centrum miasta bardziej właściwy będą okna o wartości tegoż parametru powyżej 40 decybeli. 

Poziom szczelności
O stopniu szczelności okien decydować będą uszczelnienia i okucia. W stolarce, która spełniać będzie najwyższe wymogi, zwykle stosowane są okucia obwiedniowe, które dociskają równomiernie ramę do ościeżnicy, jak i trzy albo cztery uszczelki, wykonane z kauczuku syntetycznego. Klasa szczelności określana jest w czterostopniowej skali. Czwarta klasa oznaczać będzie najwyższą ochronę przed przewiewami. Stolarka mająca niską klasę przepuszczalności powietrza minimalizuje odczuwalnie straty ciepła, ale również w znacznym stopniu ogranicza wentylację naturalną. Dlatego dopływ świeżego powietrza trzeba będzie zapewnić przez intensywne, ale krótkie wietrzenie, lub zainstalowanie nawiewników. 

Czytaj więcej

Ile kosztują okna

Właściciele domów czy mieszkań często stają przed wyborem, w co zainwestować wykonując remont. Często podejmują decyzję o wymianie okien, gdyż w przypadku starych nieszczelnych przeszkleń, może mieć to największe uzasadnienie finansowe. Również w nowo budowanych domach czasami inwestycja chwilowo się zatrzymuje, bo inwestor musi podjąć decyzje, na co w pierwszej kolejności przeznaczy wolne środki. Pada wtedy pytanie: ile kosztują okna do domu? Odpowiedź na nie nigdy nie będzie jednoznaczna, gdyż cena nowych okien może zależeć od wielu czynników.

Po pierwsze rodzaj, powierzchnia i ilość okien
Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę nowych okien w domu jest z pewnością ich rodzaj oraz ilość, a co za tym idzie — łączna powierzchnia przeszkleń i długość wykorzystanych profili. W ten sam otwór okienny w tym samym systemie można wstawić zarówno okno na przykład jednoskrzydłowe jedynie otwierane, czy nawet stałe, jak i dwuskrzydłowe, z dodatkowym mechanizmem uchylnym. Koszt każdego z tych rozwiązań będzie inny nawet mimo zastosowania takiego samego typu szyb, uszczelek i profili. Dlatego też okna w domu z niewielką ilością okien to z pewnością koszt znacznie mniejszy niż okna do nowoczesnego domu z licznymi otworami okiennymi.

Profil, szyby i przenikalność cieplna
Na system okien PCV danego producenta składa się wiele czynników. Tymi głównymi mającymi zwykle spory wpływ na cenę są rodzaj profilu i ilość komór w nim zastosowana, a także ilość oraz jakość użytych w oknie szyb. To wraz z typem i ilością uszczelek ma duży wpływ na przenikalność cieplną okien. Ten parametr decyduje w dużej mierze, ile będą kosztować okna do domu. Podobnie konstrukcja okien drewnianych wpływa na ich właściwości cieplne. Zasadniczo, im przenikalność cieplna podawana przez producenta będzie niższa, tym cena okien wyższa.

Estetyka i wykończenie
Nie bez znaczenia dla kosztów w przypadku zakupu okien jest także ich wygląd. Standardowe okna PCV są białe i jeżeli nie mają mieć określonych kolorów, to będą tańsze od takich wykończonych okleiną czy malowanych. Również forma profili może podnosić estetykę okien, jednocześnie zwiększając ich cenę. Elementy wykończeniowe takie jak uchwyty, klamki, okucia czy nawet kolor uszczelek mogą również podnieść ceny w przypadku niestandardowych wyborów.

Jak sprawdzić cenę okien?
Kiedy zatem chcesz się dowiedzieć, ile kosztują okna do domu, najlepiej zleć wycenę sprzedawcy. Zwykle dokonuje jej bezpłatnie na podstawie podanych wymiarów, czasem również zlecone pomiary są bezkosztowe. Wygodne rozwiązanie to również samodzielne sprawdzenie kosztów okien na konfiguratorze online, dostępnym także na naszej stronie roletyalu.pl Dzięki natychmiastowej dostępności nie wymaga on czekania na odpowiedź, a przy okazji można od razu sprawdzić wiele różnych opcji.

Czytaj więcej

Czy okna PCV można malować ??

Okna PCV pod wpływem promieni słonecznych mogą nieco zmienić swoją barwę. Jasne - żółkną, zaś ciemne odbarwiają się. W zestawieniach okien PCV i drewnianych nierzadko możemy znaleźć informację, że przewagą tych drugich jest możliwość odnowienia. Niemniej jednak nowoczesne produkty służące do malowania sprawiły, iż to stwierdzenie nie jest już aktualne, bowiem okna PCV tak samo jak drewniane, można z powodzeniem odnowić. 

Zakupienie nowych okien jest sporym wydatkiem, na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. Ponadto, jeżeli nasze okna nie są nazbyt zniszczone, A jedyny problem stanowi ich nieestetyczny wygląd, który związany jest z odbarwieniami, wymiana profili stanie się niepotrzebnym obciążeniem dla naszego  budżetu. Jeszcze niedawno pomalowanie okien było możliwe tylko w wypadku ich drewnianej wersji. Obecnie zaś odświeżanie koloru bez problemu można wykonać na oknach PCV. 

Czym pomalować okna PCV?

Celem pomalowania okien PCV potrzebny nam będzie podkład, jak i emalia akrylowa. Można znaleźć je w ofercie producentów farb, będących w czołówce na rynku. Ich najważniejszy plus stanowi to, iż bardzo szybko schną i są niezwykle odporne na zarysowania, jak i działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, głównie promieni UV i wody. 

Jak pomalować okna PCV?

  • sprawdź najpierw warunki - nie każdy dzień będzie się nadawał na malowanie okien PCV. Temperatura nie powinna być niższa aniżeli 10 stopni Celsjusza, a równocześnie nie może przekroczyć 25 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza - maksymalnie 80%, 
  • przygotuj właściwie podłoże. Okna należy odtłuścić i umyć. W tym celu można zastosować płyn do naczyń. Niemniej jednak z trudnymi plamami sobie nie poradzi i będziemy potrzebować specjalnego rozpuszczalnika, 
  • zabezpiecz okno, jak i sąsiadujące z nim ściany. W tym celu warto wykorzystać folię i taśmę malarską. Taśmą należy okleić uszczelki, ściany i szyby. Folią zaś zabezpieczmy parapet, podłogę, czy też grzejnik znajdujący się pod oknem. Dzięki takiemu postępowaniu po skończonym malowaniu sprzątanie zajmie nam niewiele czasu, 
  • przygotuj potrzebny sprzęt. Farbę należy dokładnie wymieszać, a w razie potrzeby rozcieńczyć. Do malowania najlepiej użyć flokowego wałka, albo płaskiego pędzla. Farbę można nanieść także metodą natryskową, 
  • Nałóż farbę na okno. W zależności od wybranej farby, możemy potrzebować, albo i nie podkładu. Farbę należy nanosić począwszy od narożników, tym samym kierunku, zdecydowanymi, szybkimi ruchami. Konieczne są dwie warstwy z 3 godzinnym odstępem. 
Czytaj więcej

Okna drewniane czy plastikowe ?

Budując lub remontując dom czy mieszkanie warto poświęcić chwilę na analizę każdego poszczególnego elementu. Zmiany tego typu wprowadzamy raz, ale mają za zadanie sprawdzać się latami. Korzystanie z niewłaściwych rozwiązań może spotkać się z Twoim niezadowoleniem, dlatego każda inwestycja powinna być realizowana po wcześniejszej analizie. Aktualnie producenci okien zapewniają klientom szeroki wybór zróżnicowanych produktów - w skład asortymentu wchodzą między innymi modele drewniane, plastikowe lub wersje wykonane z aluminium. Przeciętny Kowalski często zadaje sobie pytanie: który produkt wybrać i dlaczego? Warto tej kwestii przyjrzeć się odrobinę dokładniej.

Okna plastikowe

Wersje wykonane z plastiku to dość popularny wybór, co więcej, użytkownicy często polecają okna tego typu ze względu na atrakcyjną cenę oraz łatwą dostępność. Nie brakuje także renomowanych i tańszych firm, które są w stanie zaoferować wersje znacznie różniące się od siebie - dzięki temu konsument może dopasować produkt do własnego budżetu, wymagań oraz danego budynku. Produkcja okien plastikowych zwykle jest tańsza niż w przypadku modeli wykonanych z drewna czy aluminium. Właściwości akustyczne oraz szczelność tych produktów nie odbiega od wersji wyprodukowanych z innego materiału, bądź różnica jest niewielka. Zazwyczaj wszystko zależy od parametrów danego modelu i precyzji jego wykonania. Wbrew pozorom to solidne produkty, które cechuje wytrzymałość - wystarczy wybrać ofertę sprawdzonego producenta, który może zaoferować wysokiej jakości modele.

Okna drewniane

Często konsumenci decydują się na okna drewniane z powodu ich ponadczasowej stylizacji. Plastikowe odpowiedniki są proste, trwałe i tanie, ale ich design jest ubogi, niewyróżniający się. Modele drewniane to przedmioty ozdabiające okno, dlatego wielbiciele klasyki z pewnością będą z nich zadowoleni. Nie oznacza to jednak, iż wersje te nie nadają się do nowoczesnego budownictwa - wręcz przeciwnie. Odpowiednia aranżacja sprawia, że okna drewniane pasują do wielu budynków o różnym charakterze. Czasami jednak drewnianą powłokę należy odnowić (np. zetrzeć starą warstwę i nałożyć nowy lakier), jednak mimo tego produkty te od lat przyciągają Klientów i jak widać, nie bez powodu. To idealne połączenie designu i trwałości, jednak za wersje wykonane z drewna należy zapłacić odrobinę więcej niż za modele plastikowe.

Okna aluminiowe

Produkty wytworzone z aluminium zapewniają ciepło, są szczelne i nie ma z nimi żadnych problemów w trakcie eksploatacji. Ze względu na fakt, iż aluminiowe ramy są bardzo stabilne, wersje te często stosuje się przy większych konstrukcjach. Idzie to w parze z nowoczesną i futurystyczną architekturą, bowiem duże okna aktualnie stanowią popularny trend. Ich cena zazwyczaj przekracza kwoty jakie konsument mógł spotkać przy ofertach okien z drewna lub plastiku, aczkolwiek trwałość produktów aluminiowych wynagradza tę inwestycję. Najczęściej okna aluminiowe spotkać można w biurach lub hotelach, które posiadają szerokie, przeszklone przestrzenie. Ich stylistyka świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, ale niestety często jesteśmy zmuszeni zapłacić za to piękno odrobinę więcej niż przy wyborze okien z plastiku bądź drewna.

Czytaj więcej

Jakie okna najlepiej chronią przed zimnem?

Stolarka okienna w dużej mierze opiera się na współczynniku U, czyli współczynniku izolacji cieplnej. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem jednym z najistotniejszych dla nas cech okna jest przecież jego szczelność i nie generowanie strat energetycznych. Chociaż w nowoczesnej stolarce okiennej nawet podstawowe pakiety okienne są dosyć szczelne, to aby osiągnąć jak najlepszy efekt, powinniśmy rozważyć zastosowanie takich elementów, które wspólnie będą pracowały na ogólną izolacyjność. Jest to konieczne przy zabudowie energooszczędnej, której normy są dużo bardziej surowe.

Co zrobić, by okno nie przepuszczało zimna?
Współczynnik U, o którym pisaliśmy na początku, dzieli się na kilka kategorii:

Uf, czyli współczynnik przenikania ciepła dla ramy okiennej,
Ug, czyli współczynnik przenikania ciepła dla pakietu szybowego, oraz
Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła dla całego okna.


Jak można się domyślić, aby osiągnąć jak najlepszą wartość Uw, musimy zadbać o to, żeby zarówno rama okna, jak i zastosowane pakiety szybowe działały na wspólny, pozytywny efekt. Jeśli chodzi o pakiet szybowy, dużo niższym (czyli lepszym), współczynnikiem Ug charakteryzują się pakiety posiadające więcej komór, ergo więcej tafli szybowych. Można jeszcze bardziej obniżyć ten współczynnik, stosując dodatkowe usprawnienia, w stylu wymiany tradycyjnej ramki międzyszybowej na ciepłą.

Jeśli znowu spojrzymy na ramę okienną, jej współczynnik Uf w dużej mierze zależy od materiału zastosowanego do jej produkcji, od jakości montażu i osadzenia w otworze okiennym, ale również od tego, ile jest w niej podziałów. Dla przykładu rama bez podziałów, z jedną taflą szyby, będzie miała dużo niższy współczynnik Uf, niż rama z podziałem na kilka skrzydeł i pakietów szybowych.

Przydatna wiedza
Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że im większe okno, tym szczelniejsze. Ale przede wszystkim musimy zwracać uwagę na współczynnik Uw, czyli dla całego okna. To on bowiem jest tym rzeczywistym, którego wysokość decyduje o szczelności stolarki okiennej oraz o tym, jak wiele energii będzie wymagało ogrzanie domu i podtrzymanie pożądanej temperatury.

Czytaj więcej
Zapraszamy do skorzystania z naszego cennika okien PCV. Dzięki niemu w nawet minutę dokonają Państwo kalkulacji swojego zamówienia które zostanie sysłane do naszej firmy. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem i pomoże w dalszych krokach związanych z zakupionym oknem.