Zalety bram garażowych segmentowych


Patrząc na nasze krajowe warunki, wiele garaży do użytku prywatnego powstawało jako osobne budynki na posesjach albo zbiorcze dla spółdzielni mieszkaniowych i w których zastosowane bramy były rodzaju najprostszego, czyli były to bramy skrzydłowe. Takie bramy nadal jeszcze znajdują zastosowanie, chociaż już dawno zostały wyparte z rynku najpierw przez bramy uchylne, a następnie segmentowe i rolowane.

Bramy garażowe segmentowe – najlepsze rozwiązanie dla domu
Co do zastosowania różnego rodzaju bram garażowych to najmodniejszymi i najbardziej praktycznymi rozwiązaniami są obecnie bramy garażowe rolowane oraz bramy garażowe segmentowe. Przy czym dużo zależy od tego, w jakich warunkach taka brama ma zostać zamontowana i jakie ma spełniać zadania. Jeżeli bowiem chodzi o ostatnio najczęściej stosowane rozwiązanie konstrukcyjne dla garaży, opierające się na umiejscowieniu garażu w jednej bryle z domem, to zastosowanie bramy rolowanej nie będzie rozwiązaniem najlepszym. Takie bramy garażowe bowiem, chociaż są szczelne, to niestety i zimne. Innymi ich mankamentami są dość ubogie wzornictwo oraz wysoka cena. W związku z tym jednak powstaje pytanie, czy bramy segmentowe są ciepłe?

Zadania bramy garażowej segentowej
Jeszcze do niedawna brama garażowa spełniała jedną funkcję, a mianowicie zapobiegała wchodzeniu do garażu nieproszonych gości, a więc złodziei albo zwierząt, przede wszystkim szkodliwych gryzoni. Obecnie taka funkcja pozostaje oczywiście nadrzędną, niemniej obok niej pojawiły się również inne, jak choćby estetyka oraz izolacyjność cieplna.

Brama garażowa segmentowa bardzo dobrze zabezpiecza garaż przed włamaniem, jak również nie przegryzą jej myszy. Otwierana jest za pomocą dedykowanego dla każdej bramy pilota, a montowanie prowadnic dla paneli praktycznie uniemożliwia sforsowanie bramy za pomocą przysłowiowego łomu.

Bramy segmentowe wytwarzane są w najbogatszej z dostępnych na rynku kolorystyce oraz wzornictwie, co ma niebagatelne znaczenie przy dopasowywaniu koloru bramy garażowej do koloru domu, a nie wymuszanie działań odwrotnych. Bramę segmentową można zamówić nie tylko z nowoczesną okleiną w wielu kolorach, ale także w imitacji kamienia lub drewna, a nawet z panelami wykonanymi z drewna, w tym egzotycznego.

Bramy garażowe segmentowe są wykonane z paneli połączonymi elastycznymi zawiasami, dzięki czemu jest wyjątkowo szczelna. Ponadto panele wykonane są ze stalowych ocynowanych blach z wolną przestrzenią pomiędzy nimi, wypełnianą pianką poliuretanową. Spotykane są także bramy z dodatkowymi uszczelkami na prowadnicach, co sprowadza się do tego, że są to bramy o najmniejszym współczynniku przenikania ciepła.

Bramę garażową segmentową charakteryzuje ponadto łatwość i wygoda obsługi oraz fakt, że nie potrzeba rezerwować miejsca na skrzydło bramy przed garażem. Taka brama może być zastosowana w jednej linii z ogrodzeniem, a do garażu można wjeżdżać wprost z ulicy.