Bramy segmentowe - doskonałe rozwiązanie dla każdego garażu


Już sama nazwa bramy segmentowej oznacza, że składa się ona z segmentów połączonych ze sobą zawiasami. Zawiasy przy otwieraniu bramy po prowadnicach przesuwają się ku górze, aż wszystkie znajdą się pod stropem. Brama segmentowa zwana też sekcyjną to rozwiązanie uniwersalne i bardzo wygodne, posiada wiele zalet. Dobrze sprawdza się w każdego rodzaju garażu – zarówno w tym, który jest po remoncie, jak i w zupełnie nowym.

Zalety bram segmentowych

Zapewnia odpowiednie wykorzystanie dostępnego miejsca w garażu, nie zajmuje dużo przestrzeni, jedynie tę pod stopem, która w każdym budynku nie zawsze jest  wykorzystana, jej zajęcie nie zmniejsza znaczącą kubatury garażu, nie koliduje z autem umieszczonym w garażu.  

Bramę segmentową można swobodnie zamykać i otwierać, szczególnie wówczas gdy w garażu posiadamy nadproże od  15 do 25 cm, a także niewykorzystaną przestrzeń pod stropem (sufitem) o głębokości, która równa jest wysokości bramy.

Przy otwieraniu i zamykaniu brama nie wysuwa się przed tzw. lico garażu. Dzięki temu pozostawione przed garażem auto może stać przed bramą na podjeździe.

Brama segmentowana zainstalowana jest od wewnętrznej strony garażu. Wymiary i kształt nadproża nie stanowią przeszkody do zainstalowania tej bramy.  

Konstrukcja bram segmentowych nie wpływa na zmniejszenie szerokości wjazdu do garażu.

Bramy segmentowe są bardzo szczelne. Dzieje się tak z racji tego, że segmenty poruszające się po prowadnicach są ze sobą szczelnie połączone, chroniąc w ten sposób garaż przed wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi (deszczem, śniegiem). Segmenty bramy są wykonane z materiałów zapewniających izolację cieplną w większym stopniu niż bramy tradycyjne (uchylane).

Bramy segmentowe doskonale pasją do budynków, w których bryłę wbudowane są garaże.

Prowadnice, po których przesuwają się segmenty bramy, stanowią dobre zabezpieczenie przed włamaniem. Trudniej się włamać do garażu zaopatrzonego w taką bramę, niż do garażu z bramą uchylaną.

W większości przypadków bramy segmentowe otwiera się do góry, ale są też dostępne wersje bram z przesuwem w bok: w lewą albo w prawą stronę. Można więc wybrać sobie taki model, który się nam bardziej podoba. Rozwiązanie otwierania i zamykania w bok jest wskazane wówczas, gdy pod stropem garażu znajduje się wentylacja mechaniczna. Brama przesuwana na ścianę ma także tę zaletę, że nie trzeba otwierać całej bramy, a tylko uchylić ją, gdy chcemy szybko schować jakiś sprzęt ogrodowy lub sportowy (np. kosiarkę do trawy, sekator lub piłę spalinową albo rower).

Brama segmentowa wyposażona w napęd elektryczny i obsługiwana pilotem, może być również otwierana i zamykana ręcznie, szczególnie w zimie, gdy na zewnątrz jest duży zapas śniegu i mróz.

Bramy segmentowe dostępne są w sprzedaży w różnych wzorach. Z powodzeniem można wybrać sobie taki wzór, który dobrze komponuje się z architekturą naszego domu i garażu.