Product
CENA: 0 PLN

WYBIERZ TYP BRAM

RODZAJ STRUKTURY

RODZAJ PRZETLOCZENIA

Nasz konsultant zweryfikuie zamowienie i skontaktuie sie z panstwem w celu omowienia szczegolow

Blog

Jaką bramę segmentową wybrać

Bramy segmentowe do garażu cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Nie zabierają miejsca, są solidne i tak konstruowane, by stanowić idealne dopasowanie do elewacji budynku. Czym się kierować przy wyborze takiej bramy garażowej i na jakie konkretne rozwiązania warto zwrócić uwagę?

Wybieramy bramę segmentową dopasowaną do potrzeb i warunków

Od indywidualnych możliwości będzie zależało to, by brama segmentowa zostanie zamontowana na frontowej elewacji czy też z boku. Jeżeli z jakiegoś względu trzeba wybrać to drugie rozwiązanie, będzie niezbędna pewna ilość miejsca na ścianie budynku, ponieważ taki rodzaj bramy otwiera się poprzez przesunięcie w bok. Z kolei jeżeli brama garażowa będzie znajdować się na przedniej elewacji, użytkownik zaoszczędzi sporo miejsca przed garażem i może usytuować wjazd do garażu nawet w linii ogrodzenia.

Czy zdecydować się na bramę docieplaną czy nie? Jeżeli sam garaż jest ocieplany, to bram również powinna taka być. Podobnie jeżeli miejsce na samochód bezpośrednio przylega do części mieszkalnej. Wtedy brama stanowi dodatkową izolację cieplną, a także akustyczną. Stopień jej ocieplenia również można regulować, dopasowując do warunków termicznych konkretnego domu.

Jaki rodzaj sprężyn wybrać, by utrzymać ciężar bramy. Do wyboru są sprężyny skrętne lub naciągowe. Te pierwsze są znacznie mocniejsze i wytrzymalsze. Dlatego ich zastosowanie przy ciężkich lub podwójnych bramach wydaje się najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Z kolei jeżeli brama jest lekka, wystarczą sprężyny naciągowe.

Kolejna kwestia do zastanowienia to wybór grubości segmentu. Standardem jest szerokość około 40 - 42 mm dla jednego panelu, jednakże nowocześniejsze bramy są wyposażone także w grubsze panele, nawet do szerokości 67 mm. Takie bramy mają zdecydowanie lepszą termoizolacyjność i są dopasowane do garaży we współczesnych domach inteligentnych.

Jednym z najważniejszych czynników wyboru, jeżeli już zdecyduje się o tych wymienionych wyżej, jest decyzja odnośnie wyboru producenta bramy wraz z napędem. Najlepiej kierować się tym, że najlepsze bramy mają do zaoferowania firmy o nieposzlakowanej opinii w branży, cieszące się dobrymi rekomendacjami klientów. Warto postawić na firmę z doświadczeniem, która zaoferuje nie tylko sam produkt, ale także pomoc posprzedażową, na przykład w postaci montażu lub porad i konserwacji, gdyby była tak potrzeba. Oczywiście należy zwrócić też uwagę na czas udzielanej gwarancji. Im będzie od dłuższy, tym to korzystniejsze dla klienta.

Czytaj więcej

Bramy segmentowe - doskonałe rozwiązanie dla każdego garażu

Już sama nazwa bramy segmentowej oznacza, że składa się ona z segmentów połączonych ze sobą zawiasami. Zawiasy przy otwieraniu bramy po prowadnicach przesuwają się ku górze, aż wszystkie znajdą się pod stropem. Brama segmentowa zwana też sekcyjną to rozwiązanie uniwersalne i bardzo wygodne, posiada wiele zalet. Dobrze sprawdza się w każdego rodzaju garażu – zarówno w tym, który jest po remoncie, jak i w zupełnie nowym.

Zalety bram segmentowych

Zapewnia odpowiednie wykorzystanie dostępnego miejsca w garażu, nie zajmuje dużo przestrzeni, jedynie tę pod stopem, która w każdym budynku nie zawsze jest  wykorzystana, jej zajęcie nie zmniejsza znaczącą kubatury garażu, nie koliduje z autem umieszczonym w garażu.  

Bramę segmentową można swobodnie zamykać i otwierać, szczególnie wówczas gdy w garażu posiadamy nadproże od  15 do 25 cm, a także niewykorzystaną przestrzeń pod stropem (sufitem) o głębokości, która równa jest wysokości bramy.

Przy otwieraniu i zamykaniu brama nie wysuwa się przed tzw. lico garażu. Dzięki temu pozostawione przed garażem auto może stać przed bramą na podjeździe.

Brama segmentowana zainstalowana jest od wewnętrznej strony garażu. Wymiary i kształt nadproża nie stanowią przeszkody do zainstalowania tej bramy.  

Konstrukcja bram segmentowych nie wpływa na zmniejszenie szerokości wjazdu do garażu.

Bramy segmentowe są bardzo szczelne. Dzieje się tak z racji tego, że segmenty poruszające się po prowadnicach są ze sobą szczelnie połączone, chroniąc w ten sposób garaż przed wiatrem i innymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi (deszczem, śniegiem). Segmenty bramy są wykonane z materiałów zapewniających izolację cieplną w większym stopniu niż bramy tradycyjne (uchylane).

Bramy segmentowe doskonale pasją do budynków, w których bryłę wbudowane są garaże.

Prowadnice, po których przesuwają się segmenty bramy, stanowią dobre zabezpieczenie przed włamaniem. Trudniej się włamać do garażu zaopatrzonego w taką bramę, niż do garażu z bramą uchylaną.

W większości przypadków bramy segmentowe otwiera się do góry, ale są też dostępne wersje bram z przesuwem w bok: w lewą albo w prawą stronę. Można więc wybrać sobie taki model, który się nam bardziej podoba. Rozwiązanie otwierania i zamykania w bok jest wskazane wówczas, gdy pod stropem garażu znajduje się wentylacja mechaniczna. Brama przesuwana na ścianę ma także tę zaletę, że nie trzeba otwierać całej bramy, a tylko uchylić ją, gdy chcemy szybko schować jakiś sprzęt ogrodowy lub sportowy (np. kosiarkę do trawy, sekator lub piłę spalinową albo rower).

Brama segmentowa wyposażona w napęd elektryczny i obsługiwana pilotem, może być również otwierana i zamykana ręcznie, szczególnie w zimie, gdy na zewnątrz jest duży zapas śniegu i mróz.

Bramy segmentowe dostępne są w sprzedaży w różnych wzorach. Z powodzeniem można wybrać sobie taki wzór, który dobrze komponuje się z architekturą naszego domu i garażu.

Czytaj więcej

Zalety bram garażowych segmentowych

Patrząc na nasze krajowe warunki, wiele garaży do użytku prywatnego powstawało jako osobne budynki na posesjach albo zbiorcze dla spółdzielni mieszkaniowych i w których zastosowane bramy były rodzaju najprostszego, czyli były to bramy skrzydłowe. Takie bramy nadal jeszcze znajdują zastosowanie, chociaż już dawno zostały wyparte z rynku najpierw przez bramy uchylne, a następnie segmentowe i rolowane.

Bramy garażowe segmentowe – najlepsze rozwiązanie dla domu
Co do zastosowania różnego rodzaju bram garażowych to najmodniejszymi i najbardziej praktycznymi rozwiązaniami są obecnie bramy garażowe rolowane oraz bramy garażowe segmentowe. Przy czym dużo zależy od tego, w jakich warunkach taka brama ma zostać zamontowana i jakie ma spełniać zadania. Jeżeli bowiem chodzi o ostatnio najczęściej stosowane rozwiązanie konstrukcyjne dla garaży, opierające się na umiejscowieniu garażu w jednej bryle z domem, to zastosowanie bramy rolowanej nie będzie rozwiązaniem najlepszym. Takie bramy garażowe bowiem, chociaż są szczelne, to niestety i zimne. Innymi ich mankamentami są dość ubogie wzornictwo oraz wysoka cena. W związku z tym jednak powstaje pytanie, czy bramy segmentowe są ciepłe?

Zadania bramy garażowej segentowej
Jeszcze do niedawna brama garażowa spełniała jedną funkcję, a mianowicie zapobiegała wchodzeniu do garażu nieproszonych gości, a więc złodziei albo zwierząt, przede wszystkim szkodliwych gryzoni. Obecnie taka funkcja pozostaje oczywiście nadrzędną, niemniej obok niej pojawiły się również inne, jak choćby estetyka oraz izolacyjność cieplna.

Brama garażowa segmentowa bardzo dobrze zabezpiecza garaż przed włamaniem, jak również nie przegryzą jej myszy. Otwierana jest za pomocą dedykowanego dla każdej bramy pilota, a montowanie prowadnic dla paneli praktycznie uniemożliwia sforsowanie bramy za pomocą przysłowiowego łomu.

Bramy segmentowe wytwarzane są w najbogatszej z dostępnych na rynku kolorystyce oraz wzornictwie, co ma niebagatelne znaczenie przy dopasowywaniu koloru bramy garażowej do koloru domu, a nie wymuszanie działań odwrotnych. Bramę segmentową można zamówić nie tylko z nowoczesną okleiną w wielu kolorach, ale także w imitacji kamienia lub drewna, a nawet z panelami wykonanymi z drewna, w tym egzotycznego.

Bramy garażowe segmentowe są wykonane z paneli połączonymi elastycznymi zawiasami, dzięki czemu jest wyjątkowo szczelna. Ponadto panele wykonane są ze stalowych ocynowanych blach z wolną przestrzenią pomiędzy nimi, wypełnianą pianką poliuretanową. Spotykane są także bramy z dodatkowymi uszczelkami na prowadnicach, co sprowadza się do tego, że są to bramy o najmniejszym współczynniku przenikania ciepła.

Bramę garażową segmentową charakteryzuje ponadto łatwość i wygoda obsługi oraz fakt, że nie potrzeba rezerwować miejsca na skrzydło bramy przed garażem. Taka brama może być zastosowana w jednej linii z ogrodzeniem, a do garażu można wjeżdżać wprost z ulicy.

Czytaj więcej