Ile kosztuje roleta zewnetrzna?


Decydując się na roletę zewnętrzną, z pewnością nurtuje Cię ile będzie ona kosztowała. Wśród rolet zewnętrznych można wyróżnić kilka ich rodzajów, które różnią się między sobą poziomem bezpieczeństwa oraz trwałością, jak również sposobem sterowania.

 

Roleta zewnętrzna - czy to się opłaca?

W związku z tym, że do dyspozycji klienta pozostaje kilka rodzajów rolet zewnętrznych, ceny są nieco zróżnicowane.

Rolety nadstawne zazwyczaj umieszczane są bezpośrednio na ramie okiennej, dlatego też możliwość ich montażu jest wyłącznie wtedy, gdy dom jest na etapie budowy, lub też dochodzi do wymiany okien. Ich montaż jest niezwykle szybki i co ważniejsze nie wymaga specjalnej ingerencji w elewację budynku. 

Rolety natynkowe, które znane są również pod nazwą elewacyjne, montowane są do zewnętrznej ściany danego budynku i w związku z tym nie są zabudowane. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa zaleca się mocowanie ich bezpośrednio do muru budynku. Dlatego też w przypadku domów ocieplonych styropianem lub wełną mineralną może to być wręcz niemożliwe. Jednak dużą przewagą jest swoboda ich montażu, ponieważ można to zrobić w dowolnym momencie. 

Rolety podtynkowe, montowane są wyłącznie na etapie budowy, dlatego też niezbędne jest uwzględnienie ich w projekcie budynku. Tego typu rolety służą do całkowitej zabudowy, przez co skrzynka rolety praktycznie staje się niewidoczna z zewnątrz. 

Od jakich czynników zależy końcowa cena rolety zewnętrznej?

Cennik rolet zewnętrznych został opracowany na podstawie kilku czynników, które w zależności od zamówienia ulegają modyfikacji. Końcowa cena rolety zewnętrznej zależy w głównej mierze od:

 

- rozmiaru wybranej rolety, który bezpośrednio wiąże się z wymiarami okna;

- wybranego typu rolety (do wyboru: model natynkowy SK, natynkowy SKO, podtynkowy SP-E, podtynkowy SKP lub nadstawny);

- rodzaju sterowania (do wyboru: sterowanie ręczne, silnik kablowy lub silnik radiowy);

- wybranego koloru w zależności od grupy (do wyboru: standardowy lub drewnopodobny z grupy 1 / 2).

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, nasz zespół stworzył precyzyjny konfigurator rolet zewnętrznych, dzięki któremu po zaznaczeniu wybranych opcji, dowiesz się jaki dokładnie koszt poniesiesz za konkretny model rolety. Jest to również doskonała opcja, która umożliwia modyfikację pewnych czynników, tak aby móc na niektórych z nich nieco zaoszczędzić.

Kilka ważnych kwestii przed zakupem rolety zewnętrznej.

W przypadku, gdy budynek jest na etapie budowy, masz praktycznie nieograniczoną możliwość montażu dowolnego typu rolety zewnętrznej. Jednak, jeśli budynek jest już wykończony, zalecany wybór to rolety natynkowe lub nastawne i to w momencie wymiany okien. Dla zwiększenia końcowego efektu wizualnego, dostępne są trzy rodzaje skrzynek:

SK - skrzynka ścięta pod kątem 45 stopni;

SKP - skrzynka o półokrągłym kształcie;

SKO - skrzynka o okrągłym kształcie.

Dodatkowym udogodnieniem jest wybór napędu elektrycznego do rolet. Dzięki temu nie musisz sterować nią ręcznie, a jedynie poprzez włącznik lub pilot. Oczywiście do ceny również należy doliczyć koszt montażu rolet zewnętrznych, który mieści się w granicach 100-200 złotych.

Roleta zewnętrzna do również idealne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu budynku. Koszt ogrzewania może zmaleć nawet o 25%. Roleta zewnętrzna to inwestycja nie tylko we własny komfort, ale przede wszystkim w poczucie bezpieczeństwa w swoim domu.