Rolety zewnętrzne - czy chronią przed słońcem?


Rolety zewnętrzne są zdecydowanie funkcjonalne i mają wiele zalet. Jedną z nich jest skuteczna ochrona przed światłem słonecznym. Są idealnym rozwiązaniem, aby schłodzić pomieszczenie w letnie upały, które z roku na rok przybierają na sile. 

Czy rolety zewnętrzne chronią przed ciepłem?

Mocne słońce powoduje nagrzewanie się wnętrza budynku, ale także samego okna, które następnie oddaje ciepło do środka.

Często okazuje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Wystarczy zamontowanie rolety zewnętrznej, aby skutecznie schłodzić mieszkanie, pomimo wysokiej temperatury na zewnątrz. Tego typu rolety pozwalają na relaks i odpoczynek w przyjemnie chłodnym wnętrzu. To z kolei wpływa na nasz komfort oraz samopoczucie.

Odpowiednie materiały, z których produkowane są rolety, pozwalają rozwiązać problem nagrzewania się pomieszczeń. Rolety wykonane z aluminium, które wypełnione jest izolacyjną pianką, potrafią skutecznie ochronić budynek przed upałem. Szczeliny utworzone między panelami rolet, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Produkowane są także rolety z PCV, stali, a nawet drewna.

Dzięki zamontowaniu tego typu rolet, możliwe jest obniżenie temperatury wewnątrz, nawet o 7°C. Wszystko dzięki temu, że nie dopuszczają one ciepła do środka.

Czy rolety zewnętrzne chronią przed działaniem promieniowania UV? 

Oprócz zatrzymywania ciepła na zewnątrz, rolety skutecznie chronią przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Ich eliminacja pozwala zapobiec blaknięciu wielu elementów wystroju wnętrza, m. in. kolorów ścian czy mebli. Ochraniają również domowników przed działaniem słońca. Chronią także samo okno oraz jego ramy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych, tj. wiatru, deszczu, śniegu.

Warto podkreślić, że rolety zewnętrzne są zdecydowanie bardziej efektywne, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, niż rolety wewnętrz pomieszczenia. Głównie dlatego, że posiadają funkcję pochłaniania oraz odbijania promieni słonecznych, zanim dotrą one do środka.