Okna drewniane czy plastikowe ?


Budując lub remontując dom czy mieszkanie warto poświęcić chwilę na analizę każdego poszczególnego elementu. Zmiany tego typu wprowadzamy raz, ale mają za zadanie sprawdzać się latami. Korzystanie z niewłaściwych rozwiązań może spotkać się z Twoim niezadowoleniem, dlatego każda inwestycja powinna być realizowana po wcześniejszej analizie. Aktualnie producenci okien zapewniają klientom szeroki wybór zróżnicowanych produktów - w skład asortymentu wchodzą między innymi modele drewniane, plastikowe lub wersje wykonane z aluminium. Przeciętny Kowalski często zadaje sobie pytanie: który produkt wybrać i dlaczego? Warto tej kwestii przyjrzeć się odrobinę dokładniej.

Okna plastikowe

Wersje wykonane z plastiku to dość popularny wybór, co więcej, użytkownicy często polecają okna tego typu ze względu na atrakcyjną cenę oraz łatwą dostępność. Nie brakuje także renomowanych i tańszych firm, które są w stanie zaoferować wersje znacznie różniące się od siebie - dzięki temu konsument może dopasować produkt do własnego budżetu, wymagań oraz danego budynku. Produkcja okien plastikowych zwykle jest tańsza niż w przypadku modeli wykonanych z drewna czy aluminium. Właściwości akustyczne oraz szczelność tych produktów nie odbiega od wersji wyprodukowanych z innego materiału, bądź różnica jest niewielka. Zazwyczaj wszystko zależy od parametrów danego modelu i precyzji jego wykonania. Wbrew pozorom to solidne produkty, które cechuje wytrzymałość - wystarczy wybrać ofertę sprawdzonego producenta, który może zaoferować wysokiej jakości modele.

Okna drewniane

Często konsumenci decydują się na okna drewniane z powodu ich ponadczasowej stylizacji. Plastikowe odpowiedniki są proste, trwałe i tanie, ale ich design jest ubogi, niewyróżniający się. Modele drewniane to przedmioty ozdabiające okno, dlatego wielbiciele klasyki z pewnością będą z nich zadowoleni. Nie oznacza to jednak, iż wersje te nie nadają się do nowoczesnego budownictwa - wręcz przeciwnie. Odpowiednia aranżacja sprawia, że okna drewniane pasują do wielu budynków o różnym charakterze. Czasami jednak drewnianą powłokę należy odnowić (np. zetrzeć starą warstwę i nałożyć nowy lakier), jednak mimo tego produkty te od lat przyciągają Klientów i jak widać, nie bez powodu. To idealne połączenie designu i trwałości, jednak za wersje wykonane z drewna należy zapłacić odrobinę więcej niż za modele plastikowe.

Okna aluminiowe

Produkty wytworzone z aluminium zapewniają ciepło, są szczelne i nie ma z nimi żadnych problemów w trakcie eksploatacji. Ze względu na fakt, iż aluminiowe ramy są bardzo stabilne, wersje te często stosuje się przy większych konstrukcjach. Idzie to w parze z nowoczesną i futurystyczną architekturą, bowiem duże okna aktualnie stanowią popularny trend. Ich cena zazwyczaj przekracza kwoty jakie konsument mógł spotkać przy ofertach okien z drewna lub plastiku, aczkolwiek trwałość produktów aluminiowych wynagradza tę inwestycję. Najczęściej okna aluminiowe spotkać można w biurach lub hotelach, które posiadają szerokie, przeszklone przestrzenie. Ich stylistyka świetnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach, ale niestety często jesteśmy zmuszeni zapłacić za to piękno odrobinę więcej niż przy wyborze okien z plastiku bądź drewna.

 


 

 

 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszego cennika okien PCV. Dzięki niemu w nawet minutę dokonają Państwo kalkulacji swojego zamówienia które zostanie sysłane do naszej firmy. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem i pomoże w dalszych krokach związanych z zakupionym oknem.