Ile kosztują okna


Właściciele domów czy mieszkań często stają przed wyborem, w co zainwestować wykonując remont. Często podejmują decyzję o wymianie okien, gdyż w przypadku starych nieszczelnych przeszkleń, może mieć to największe uzasadnienie finansowe. Również w nowo budowanych domach czasami inwestycja chwilowo się zatrzymuje, bo inwestor musi podjąć decyzje, na co w pierwszej kolejności przeznaczy wolne środki. Pada wtedy pytanie: ile kosztują okna do domu? Odpowiedź na nie nigdy nie będzie jednoznaczna, gdyż cena nowych okien może zależeć od wielu czynników.

Po pierwsze rodzaj, powierzchnia i ilość okien
Głównym czynnikiem mającym wpływ na cenę nowych okien w domu jest z pewnością ich rodzaj oraz ilość, a co za tym idzie — łączna powierzchnia przeszkleń i długość wykorzystanych profili. W ten sam otwór okienny w tym samym systemie można wstawić zarówno okno na przykład jednoskrzydłowe jedynie otwierane, czy nawet stałe, jak i dwuskrzydłowe, z dodatkowym mechanizmem uchylnym. Koszt każdego z tych rozwiązań będzie inny nawet mimo zastosowania takiego samego typu szyb, uszczelek i profili. Dlatego też okna w domu z niewielką ilością okien to z pewnością koszt znacznie mniejszy niż okna do nowoczesnego domu z licznymi otworami okiennymi.

Profil, szyby i przenikalność cieplna
Na system okien PCV danego producenta składa się wiele czynników. Tymi głównymi mającymi zwykle spory wpływ na cenę są rodzaj profilu i ilość komór w nim zastosowana, a także ilość oraz jakość użytych w oknie szyb. To wraz z typem i ilością uszczelek ma duży wpływ na przenikalność cieplną okien. Ten parametr decyduje w dużej mierze, ile będą kosztować okna do domu. Podobnie konstrukcja okien drewnianych wpływa na ich właściwości cieplne. Zasadniczo, im przenikalność cieplna podawana przez producenta będzie niższa, tym cena okien wyższa.

Estetyka i wykończenie
Nie bez znaczenia dla kosztów w przypadku zakupu okien jest także ich wygląd. Standardowe okna PCV są białe i jeżeli nie mają mieć określonych kolorów, to będą tańsze od takich wykończonych okleiną czy malowanych. Również forma profili może podnosić estetykę okien, jednocześnie zwiększając ich cenę. Elementy wykończeniowe takie jak uchwyty, klamki, okucia czy nawet kolor uszczelek mogą również podnieść ceny w przypadku niestandardowych wyborów.

Jak sprawdzić cenę okien?
Kiedy zatem chcesz się dowiedzieć, ile kosztują okna do domu, najlepiej zleć wycenę sprzedawcy. Zwykle dokonuje jej bezpłatnie na podstawie podanych wymiarów, czasem również zlecone pomiary są bezkosztowe. Wygodne rozwiązanie to również samodzielne sprawdzenie kosztów okien na konfiguratorze online, dostępnym także na naszej stronie roletyalu.pl Dzięki natychmiastowej dostępności nie wymaga on czekania na odpowiedź, a przy okazji można od razu sprawdzić wiele różnych opcji.

 


 

 

 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszego cennika okien PCV. Dzięki niemu w nawet minutę dokonają Państwo kalkulacji swojego zamówienia które zostanie sysłane do naszej firmy. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem i pomoże w dalszych krokach związanych z zakupionym oknem.